Svoboda naživo - úžasné, ale nic nového

10.11.2011 se v kině Vzlet konala konference Svoboda naživo a byla opravdu emotivním zážitkem. Na její přínos mám dva pohledy.

Pokud bylo vaším očekáváním, potkat se s podobně smýšlejícími lidmi, byla svobodanživo neopakovatelnou příležitostí. Měli jste možnost oslovit jakéhokoli účastníka, stejně tak přednášejícího a poznat se tak se spoustou zajímavých lidí, podělit se o svoje názory, poznatky a ti, kteří dokáží pozorně naslouchat, mohli získat ohromné množství podnětů. Celou konferenci provázela opravdu úžasná atmosféra, která vás vtáhla do myšlenek svobodomyslných společností a jednotlivců. Dodala vám motivaci měnit věci k obrazu svému a v duchu svobody v jakékoli činnosti. V tomto ohledu byli prostředky na vstupné vynaloženy opravdu dobře.

Pokud bylo vaším očekáváním vidět konkrétnější postupy v různých společnostech, vidět opravdu svobodné kroky naživo, museli jste být trochu zklamáni. Tady bych informační přínos rozdělil i podle „vstupních znalostí a informací“. Pro ty, kteří sledují blog Peoplecommu, četli knihy Štěstí doručeno, Svoboda v práci, Podívina a další, přednášky nedaly mnoho nového. Naopak pro druhou skupinu lidí, kteří knihy nečetli musely přednášky být záplavou úžasných poznatků a motivace.

Přednášky měly spád, ani chvíli jsem se nenudil, přednášející byli jeden/na zajímavější než druhý/á :-). Možná, že toto tempo bylo příčinou, proč se přednášející neměli šanci dostat k hlubším a konkrétnějším odpovědím na otázku jak, abychom mohli okusit svobodné kroky v jejich firmách naživo. V 15ti minutách seznámili s jejich společností, pohledem na svobodu v práci, ale probrat jej hlouběji jednoduše neměli čas.

Nebudu rozebírat jednotlivé přednášky, předpokládám, že se objeví videa a každý tak bude mít možnost je shlédnout. Možná některou z myšlenek, které mi utkvěly v paměti zkusím rozvést v některém z dalších příspěvků.

11.listopadu 2011 | 5667 | komentáře | svodoba v práci |recenze

Líbil se vám, pobavil vás nebo se vám líbila třeba i jen jedna myšlenka z článku? Sdílejte prosím tenhle odkaz na facebooku, na twitteru a dejte mu Goolge +1.

přidat komentář